24 listopada 2018

W sobotę, 24 listopada 2018 roku, w hali sportowej MOSiR rozegrano I Okręgowe Mistrzostwa w Badmintonie Pracowników Oświaty z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.  W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy – pracownicy oświaty z kilku Oddziałów Okręgu Świętokrzyskiego ZNP: Rytwian, Staszowa, Ćmielowa i Sandomierza. Patronat nad mistrzostwami objęli Burmistrz Sandomierza, Starosta Sandomierski, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Uczestnikom w trakcie rozgrywek kibicowali zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Sandomierskiego Starostwa Janusz Suszyna i Wiceburmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź, dyrektor MOSiRu Paweł Wierzbicki, prezesi  goszczących Oddziałów ZNP i gospodarze – pracownicy MOSiRu.  Zawody rozegrano  z podziałem na kategorie wiekowe do 40 lat i powyżej 40 lat. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności, mecze rozgrywane w miłej atmosferze, z zasadami fair play były zacięte i pełne emocji. Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki, wszyscy zaś medale z sandomierskimi pamiątkami.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce: Drobek Zbigniew, Oddział Sandomierz ZNP

II Miejsce: Janowski Marcin  i Wos Grzegorz,  Oddział Rytwiany ZNP

III miejsce: Szczepaniak Paweł, Oddział Staszów

Organizatorzy Turnieju –  Zarząd Oddziału ZNP i PZSE w Sandomierzu dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy tej sympatycznej imprezy sportowej poczuli się zaopiekowani i miło spędzili weekendową sobotę. Prezes Oddziału ZNP w Sandomierzu kol. Krystyna Socha podziękowała uczestnikom i organizatorom  za zaangażowanie w przeprowadzeniu Turnieju i zaprosiła wszystkich na następne rozgrywki.

Korzystając z okazji, chcemy zwrócić uwagę na korzyści, płynące z uprawiania tej – niedocenianej wciąż dyscypliny sportowej.  W badmintona może grać naprawdę prawie każdy! Od małych dzieci rozpoczynając aż do osób w podeszłym wieku! Nie chodzi przecież o to by grać jak zawodowiec, ale o to by przede wszystkim czerpać radość z satysfakcję z gry oraz rozwijać poziom wyćwiczenia swojego organizmu.  Ze względu jednak na to, że badminton wymaga od graczy ciągłego ruchu, podskoków czy uderzeń rakietką, może to sprawić, że wasz organizm szybko przypomni sobie jak to jest być w dobrej formie!

Jakie są największe zalety gry w badmintona?

Co ważne!  Aby ćwiczyć grę w badmintona naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy udać się do sklepu sportowego i zakupić przenośną, rozkładaną siatkę, dwie rakietki oraz lotki.

Gorąco polecamy!