Związkowy Rajd Seniora – Chęciny 16.06.2018.

22 czerwca 2018

Kolejny, już piąty raz emerytowani pracownicy oświaty, również z naszego Sandomierskiego Oddziału uczestniczyli w Świętokrzyskim Rajdzie Seniora. Organizatorem tegorocznego rajdu był Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chęcinach, i właśnie to miasteczko,  jego zabytki i nowoczesne obiekty znalazły  się na trasie przemarszu uczestników rajdu. Związkowi seniorzy spotkali się  na otwarciu imprezy w nowoczesnej  i pięknej Hali Centrum Kultury i Sportu. Rozpoczęcie i część oficjalną uświetniły występy artystyczne grup dziecięcych działających przy CKiS i program słowno – muzyczny chęcińskich seniorek z Uniwersytetu III Wieku. Szczególną uwagę zebranych skupił gość uroczystości –  Burmistrz Chęcin, pan Robert Jaworski, który przedstawił walory turystyczne i perspektywy rozwoju miasteczka i Gminy Chęciny. Rajdowiczom dopisała pogoda oraz zdrowie i wszyscy przeszli trasę rajdu, zwiedzając; Klasztor Franciszkanów, Dolny i Górny Rynek, Synagogę, Klasztor Benedyktynek, Niemczówkę. Ścieżką Mnicha udano się do największej atrakcji Chęcin – średniowiecznego Zamku. Przepiękne widoki z zamkowego wzgórza i basztowych platform widokowych rekompensowały trudy „podejścia” i wspinaczki. Zakończenie rajdu i końcowe spotkanie integracyjne nastąpiło również w wyjątkowym miejscu – Europejskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Było super!